digidtyle

تحقیق درباره دستگاه پوز (pos)

تحقیق درباره دستگاه پوز (pos)

تحقیق-درباره-دستگاه-پوز-(pos)

فهرست مطالب

 

مقدمه

 

پوز چیست؟

 

معنی  و مفهوم کلی از pos

 

تاریخچه سیستمهای POS

 

انواع کارتخوان


مزایای استفاده از پایانه‌ فروش الکترونیکی

 

دلایل عدم گسترش دستگاه‌های کارتخوان

 

استفاده از کارت خوان

 

با خیال آسوده خرید کنید

 

مردم درباره پایانه‌های فروش چه می‌گویند

 

نکات مهم هنگام استفاده از دستگاه کارتخوان

 

موارد امنیتی در استفاده از کارت‌های بانکی

 

استفاده از کارت خوان و کارت‌های بانکی برای پرداخت بهای اجناس خریداری شده در فروشگاه ها اگرچه این روزها جایگاه خاصی میان شهروندان دارد، اما کارشناسان معتقدند هنوز هم میزان استفاده ایرانی ها از این وسیله با استانداردهای بین المللی فاصله دارد.

بسیاری از شهروندان فروشگاه‌های بزرگ و کوچک به حضور مهمانی کوچک عادت کرده‌اند؛ مهمانی که ابتدا با استقبال گرمی از سوی میزبانان خود مواجه نشد ولی رفته رفته جای خود را پیدا کرده و در حال حاضر حتی در سوپرمارکت‌های کوچک محلی هم شاهد حضور این میهمان کوچک هستیم؛ میهمانی که به واسطه آن شهروندان می‌توانند فارغ از دغدغه‌های حمل پول و اسکناس خرید کرده و وجه آن را با کارت بانکی خود به صورت الکترونیک پرداخت کنند. این میهمانان کوچک اما توانمند همان دستگاه‌های پرداخت الکترونیک یا POS هستند.

در مجموعه سخت افزارهاي بانكي و سيستمهاي پرداخت، پايانه‌هاي فروش (point of sale) دستگاه‌هايي هستند كه به وفور قابل استفاده‌اند. برخلاف بعضي سخت افزارهاي بانكي ديگر كه هزينه اوليه نصب و راه‌اندازي و پس از آن هزينه تعمير و نگهداري نسبتا بالايي را شامل مي‌شود، پايانه‌هاي فروش با هزينه بسيار كم و با سهولت بيشتر در مكانهاي زيادي قابل استفاده‌اند. استفاده از اين دستگاه‌ها علاوه بر حذف گردش فيزيكي پول، سرعت و امنيت نقل و انتقال پول را در تراكنشهاي مالي افزايش ميدهد.

 

پوز چیست؟

دستگاه‌ پایانه فروش یا کارتخوان (POS) دستگاهی است که از طریق ارتباط تلفنی یا شبکه‌ای به سیستم بانکی امکان انتقال خودکار مبلغ خرید از حساب فروشنده را فراهم می‌سازد. دستگاه‌های پایانه فروش علاوه بر امکان پرداخت دارای عملکردهای مختلفی از جمله پرداخت قبوض، شارژ سیم‌کارت، اعلام موجودی، دریافت صورتحساب، امکان انصراف از خرید و گزارش روزانه است که صاحبان آن را از مزایای شعبه کوچک بانکی برخوردار می‌کند.

پوز برای اقتصاد دنیا دستگاهی شناخته شده است و به نوعی یک کاتالیزور در نظام اقتصادی جهان محسوب می شود. این دستگاه مزایای فراوانی دارد که متاسفانه در کشور ما بدلیل عدم فرهنگ سازی و ناهماهنگی های دستگاه های متعدد اقتصادی کمتر مورد توجه قرار گرفته است

دانلود فایل

توجه : فایل بالا دارای پشتیبانی و امکان پیگیری است که با کلیک بر روی (دریافت فایل) نمایش داده خواهد شد

با تشکر از انتخاب شما