digidtyle

مقاله تك تيرانداز

مقاله تك تيرانداز

مقاله-تك-تيرانداز

مقدمه. 2

مأموریت یک تک تیرانداز. 2

بکارگیری یگانهای تک تیرانداز. 3

تجهیزات تک تیرانداز. 3

خصوصیات گزینش تک تیرانداز : 4

الف: ویژگیهای اخلاقی: 4

ب: خصوصیات جسمی: 4

کارهای دیگرتک تیرانداز: 5

سازمان. 6

معیار انتخاب پرسنل.. 7

هدف یابی و هدف گیری: 9

مکان یابی مجدد: 9

چه چیز لازم است تا یک تک تیرانداز ماهر شویم؟. 10

کنترل اعصاب در تک تیر انداز. 10

تک‌تیراندازان زبده ی تاریخ. 11

مقدمه

تک‌تیرانداز سرباز یا مأموری است که معمولاً در پیاده‌نظام و یا در نیروهای انتظامی وظیفه تیراندازی دقیق به هدف‌های پراهمیت را دارد. تک تیرانداز معمولاً تیرانداز ماهری است که با استتار و حرکت آرام و بی‌صدا و مخفی شدن هدف را زیرنظر می‌گیرد و در زمان مناسب (معمولاً یک تیر) به هدف شلیک می‌کند و به همان صورت آرام و بی‌صدا و مخفیانه از محیط خارج می‌شود.

با توجه به مهارت تک‌تیرانداز در استتار٫ نفوذ به پشت خطوط دشمن و شناسایی تجهیزات، تعداد نیروها و محل دشمن از وظایف اصلی تک‌تیرانداز در میدان جنگ به شمار می‌رود.

تک‌تیراندازان معمولاً تفنگ‌های ویژه تک‌تیراندازی و دوربین‌دار بکار می‌برند.

چند مورد از مشهور ترین این تفنگ ها عبارتند از: ، CheyTac Intervention M200 ، L42 Enfield ، دراگونوف ، موسین–ناگانت ، L115A3.

تک تیرانداز ، یک تیرانداز ماهر است که علاوه بر مهارتها و تکنیکهای فردی ، آموزشهای خاصی برای مأموریت تک تیراندازی می بیند. تک تیرانداز نیازمند به مهارتهای بسیاری است ، او باید از نظر بدنی و روحی بسیار قوی و قادر باشد که :

  • مسافت را تخمین بزند
  • منطقه را وارسی کند
  • صداها را شناسایی و ردیابی کند
  • از استتار،اختفا و پوشش بهترین استفاده را ببرد
  • قادر به استفاده از نقشه،کالک،عکس هوایی و قطب نما باشد
  • نفرات دشمن را به سرعت شناسایی کند
  • بدون صدا و جلب توجه حرکت کند
  • صبر در مدت زیاد داشته باشد

مأموریت یک تک تیرانداز

مأموریت یک تک تیرانداز ، شلیک به نیروهای کلیدی دشمن،مانند فرماندهان ، تیربارچی ها ، خدمه توپها ، بیسیم چی ها ، دیدبانها و تک تیراندازان دشمن و پس از این اولویتها هدف ما هر چیز مهم دیگر است.

بکارگیری یگانهای تک تیرانداز

طرح ریزی عملیاتی باید به گونه ای باشد که مکان تیمهای تک تیرانداز به درستی انتخاب شود . و نیروهای دیگر مستقر در منطقه باید از مکان تیمهای تک تیرانداز با خبر باشند.استفاده از تک تیراندازها باید با سایر تاکتیکهای عملیاتی ترکیب شود تا نتیجه مطلوب بدست آید.

تجهیزات تک تیرانداز

فقط می توانید لوازم ضروری انجام مأموریت را با خود حمل نماید.به جز اسلحه ممکن است به دوربین دو چشمی ، دوربین پایه دار ، ساعت ، نقشه ، قطب نما و لباس استتار نیاز پیدا کند.

در مورد سلاح تک تیرانداز بایستی به عرض برسانم که بهترین کالیبر الزاما بزرگترین و دوربرد ترین آنها نیست . بعلت کمبود جا برای حمل مهمات اضافه نمیتوان برای تمام مأموریتها از مهمات کالیبر بزرگ استفاده کرد. همچنین پشتیبانی مهمات نیز بحث مهمی است به عنوان مثال تامین مهمات از نیروهای خودی کاری وقت گیر و از طرفی حمل زیاد مهمات مشقت بار است به همین دلیل نمی توان مهمات زیاد حمل کرد تا نیاز به تهیه مهمات نباشد. یکی از راههای تهیه مهمات مورد نیاز ، از سلاحهای دشمن است که به آن خواهم پرداخت.

دانلود فایل

توجه : فایل بالا دارای پشتیبانی و امکان پیگیری است که با کلیک بر روی (دریافت فایل) نمایش داده خواهد شد

با تشکر از انتخاب شما